Aktualności

2016-02-24
Opublikowaliśmy relację i zdjęcia z wyprawy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu.

2015-03-18
Opublikowaliśmy relację i zdjęcia z rejsu po Karaibach.

2014-10-08
Opublikowaliśmy relację i zdjęcia z wyprawy do Rwandy, Ugandy i Kenii.

2014-06-08
Opublikowaliśmy relację, zdjęcia i filmy z rejsu na Antarktydę.

2014-04-22
Tutaj opublikowaliśmy relację z podróży po Ameryce Południowej.

2014-03-31
Zdjęcia z naszej 7 tygodniowej podróży po Ameryce Południowej są dostępne pod adresem: plecakowicz.pl/foto

2013-06-20
Tutaj wgraliśmy kilka filmów z wakacyjnych wyjazdów z ostatnich lat.

2013-05-10
Na stronie ze zdjęciami pojawiły się zdjęcia z wyjazdu na Węgry na długi weekend majowy.

2012-01-12
Dzisiaj pojawiła się relacja z podróży po RPA, Namibii, Botswanie, Mozambiku, Malawi i Zambii. Są już także zdjęcia i filmy.

2012-01-08
Startujemy ze stroną plecakowicz.pl. Wcześniejsza wersja strony była umieszczona na serwerach Uniwersytetu Wrocławskiego.

O czym jest ta strona

Chcesz zobaczyć Taj Mahal i piramidy Majów? Widziałeś lwy na safari w Afryce? Czy Bora-Bora jest taka piękna jak na zdjęciach? Czy Iguazu Falls jest większy od Victoria Falls? Nazywamy się Magda i Przemek. Wszędzie tam byliśmy i na tej stronie dzielimy się naszymi spostrzeżeniami. Można tu znaleźć relacje i zdjęcia z naszych wypraw, a także informacje ile taka wyprawa kosztuje oraz jak ją samemu zorganizować.

Koszty wyprawy

Ile kosztują dwutygodniowe wakacje w ekskluzywnym hotelu na Dominikanie? Około 5000 zł od osoby. Czy warto tyle zapłacić? Jeżeli chcesz spędzić dwa tygodnie opalając się na plaży i pławiąc w luksusach, to warto. Jednak, gdy jesteś ciekawy świata i nie możesz wysiedzieć w jednym miejscu, to możesz wydać te pieniądze inaczej. Około 5000 zł od osoby wydaliśmy w 2010 roku na miesięczny pobyt w Nepalu. W tych kosztach wliczony jest 15-dniowy trekking do bazy pod Mount Everest, tragarz, przeloty, noclegi i jedzenie. Widoki i wspomnienia niesamamowite. Drogo? Można tyle uzbierać odkładając codziennie przez 10 miesięcy 17 zł.

Jak to się zaczęło

Podróżowanie zawsze było naszą pasją. Nasze podróże zagraniczne rozpoczeły się od zorganizowanych wycieczek autobusem po Europie. Poznaliśmy się na studenckim wyjeździe do Hiszpanii w 2000 roku. Rok i dwa lata później pojechaliśmy wspólnie zwiedzać samochodem Europę. Podróż wyszła dosyć tanio, ponieważ spaliśmy pod namiotem. Spodobało nam się samodzielne podróżowanie, przez co nabraliśmy ochoty na wyjazd do bardziej egzotycznych krajów i w 2003 roku pojechaliśmy do Meksyku. Nie mieliśmy doświadczenia, więc trochę się baliśmy, dlatego pojechaliśmy do Meksyku w towarzystwie osób, które poznaliśmy przez internet. Mieliśmy kupiony jedynie bilet lotniczy oraz przewodniki. Podróżowaliśmy jak najtaniej się dało, śpiąc w najtańszych miejscach noclegowych i przemieszczając się lokalnymi środkami transportu. Cały nasz bagaż musiał się zmieścić w plecakach, które najlepiej sprawdzają się podczas częstego przemieszczania się. Ten sposób podróżowania (znany jako backpacking lub tramping) tak nam się spodobał, że co roku wyjeżdżamy na wyprawy trwające około dwóch miesięcy. W Meksyku zdobyliśmy doświadczenie i przekonaliśmy się, że backpackingu nie należy się obawiać. Z roku na rok przygotowanie wyprawy jest coraz krótsze a samo podróżowanie łatwiejsze. Zaręczyliśmy się w 2006 roku podczas jednej z naszych wypraw w Machu Picchu w Peru. Nasza kolejna wyprawa była jednocześnie podróżą poślubną i podróżą dookoła świata. Nasza wyprawa do Afryki południowej pod koniec 2011 roku była już dziewiątą wyprawą od czasu Meksyku.