<< Poprzednia strona | Strona główna | Następna strona >>


2014-02-12 Valparaiso -> Vina de Mar -> Santiago de Chile

Po śniadaniu jedziemy autobusem do Vina de Mar. Obydwie miejscowości są blisko siebie więc przejazd zajmuje z 10-15 min. a taryfa jest niewiele większa niż po mieście. Nasze pierwsze kroki kierujemy do muzeum FONK, przed którym stoi oryginalny, przywieziony z Wyspy Wielkanocnej moai. Całe muzeum to taka namiastka tego ciekawego archipelagu. Można pooglądać tu wiele przedmiotów z wyspy oraz dowiedzieć się po co i w jaki sposób te tajemnicze figury pojawiły się na wyspie, a także dlaczego niektóre leżą na ziemi. Poza tym muzeum zawiera cały dział dotyczący prehistorycznej działalności człowieka na terenie dzisiejszego Chile, a także sąsiednich krajów. Sporo tu wyrobów garncarskich, masek, biżuterii, a także niesamowicie ciekawych małych zasuszonych główek, które są autentycznymi głowami odciętymi przeciwnikom przez miejscowe plemiona, następnie zdejmują skórę, gotują i formują nowe mniejsze czaski. Jest tu także mumia a na piętrze chilijskie wypchane zwierzęta i wszelkiej maści robactwo.Dom Pascuala Baburizzy oraz moai przed Muzeum Fonck (przywieziony z Wyspy Wielkanocnej)


Idziemy dalej do centrum i do parku Quinta Vergana, w którym znajduje się piękny, ale w strasznym stanie pałac Vergara. Obecnie trwają prace renowacyjne w pałacu, więc za jakiś czas powinien być już ładnie odnowiony. Podjeżdżamy busem do zegara z kwiatów, który autentycznie wskazuje aktualną godzinę i idziemy do Castillo Wulff. Pałacyk jest darmowym muzeum. Obok niego na skałach siedzą piękne pelikany i kormorany.Zegar z kwiatów oraz Castillo Wulff


Wracamy do Valparaiso, zabieramy plecaki i jedziemy do Santiago. Tu już na dworcu czujemy, że przyjechaliśmy do prawdziwego miasta. Metrem dojeżdżamy w pobliże hostelu Providencia, który serdecznie możemy polecić. Zostawiamy nasze rzeczy i idziemy na pierwsze zwiedzanie miasta. Kolejką-windą funicular wjeżdżamy na Cerro San Sebastian, skąd rozpościera się wspaniały widok na całe miasto. Na górze jest posag Maryi Niepokalanie Poczętej i małe sanktuarium. Jan Paweł II odprawiał tutaj Mszę Świętą w czasie wizyty w Chile. Po drodze wstępujemy do Taco Bell i robimy zakupy.


<< Poprzednia strona | Strona główna | Następna strona >>