<< Poprzednia strona | Strona główna | Następna strona >>


2011-10-24 White Lady -> Petrified Forest -> Twyfelfontein -> Palmwag (4479 km)

Dzisiaj wyruszamy na północ do Twyfelfontein. Po drodze zwiedziliśmy także Petrified Forest, w który można zobaczyć skamieniałe drzewa, których wiek szacuje się na 260 milionów lat. Drzewa mają do 34 m wysokości i do 6 m średnicy. Na niektórych skamielinach widać nawet kręgi, charakterystyczne dla przekroju drzew.Skamieniałe drzewo w Petrified Forest oraz jedno z malowideł w Twyfelfontein.


W Twyfelfontein znajdują się kolejne rysunki skalne Buszmenów. Tym razem są to rzeźbienia, zrobione bez użycia żadnych farb czy pigmentów jak to było w White Lady. Malowidła przedstawiają głównie zwierzęta oraz prymitywną mapę źródeł wodnych znajdujących się kiedyś w tej okolicy. W pobliżu Twyfelfontein znajdują się Organ Pipes, czyli skały przypominające organy.Organ Pipes oraz znak drogowy.


Wykonaliśmy plan zwiedzania na dzisiaj a jest jeszcze wcześnie, więc chcemy pojechać jeszcze trochę na północ w kierunku Opuwo. Wybieramy najkrótszą drogę o numerze C43. Jest to nasz błąd, ponieważ droga prowadzi przez góry, rzeki i przez większość czasu trzeba jechać 30 km/h. Jest to najgorsza droga jaką jechaliśmy w Namibii. Dojeżdżamy nią do Palmwag, gdzie zostajemy na kempingu. Za radą miejscowych zmieniamy nasze plany i postanawiamy jutro pojechać do Opuwo dłuższą drogą przez Kamanjab, omijając góry.


<< Poprzednia strona | Strona główna | Następna strona >>