<< Poprzednia strona | Strona główna | Następna strona >>


2010-11-07 Udaipur -> Ahmedabad

Po śniadaniu zwiedzamy hinduską Jagdish Temple. Potem zwiedzamy City Palace, które po wielu zwiedzonych muzeach w Indiach było dla nas nudne. Wyjątkiem był dziedziniec pięknie przyozdobiony pawiami z mozaiki. Po wyjściu z pałacu idziemy na przystań, z której mamy rejs po jeziorze Pichola.Zdjęcia z City Palace.


Najpierw płyniemy wzdłuż City Palace, później przepływamy obok wyspy Jagniwas, zajętej całkowicie przez pałac Maharadży Jagat Singh II, obecnie luksusowy hotel. Następnie zatrzymujemy się na kolejnej wyspie, Jagmandir. Okazuje się, że znajduje się tu tylko kolejny pałac (obecnie hotel) i ładne ogrody. Robimy kilka zdjęć i wsiadamy do łódki, która zabiera nas na przystań, z której wypłynęliśmy.City Palace widziany z łódki oraz ławeczka na wyspie Jagmandir.


Do wieczornego pociągu mamy dużo czasu, więc idziemy na obiad a później do Bagore-ki-Haveli, rezydencji XVIII-wiecznego premiera, w której obecnie znajduje się największy turban na świecie, wystawa znanych budowli ze świata wykonanych ze styropianu oraz galeria współczesnych obrazów. Następnie idziemy przez most na drugi brzeg jeziora, gdzie oglądamy City Palace podczas zachodu słońca. O 19:25 wyjeżdżamy nocnym pociągiem (kuszetka) do Ahmedabadu.Mozaika w Bagore-ki-Haveli oraz kareta ciągnięta przez słonie przed Bagore-ki-Haveli.


<< Poprzednia strona | Strona główna | Następna strona >>